wtorek, 11 listopada 2014

Wystawa klocków LEGO

Ostatnimi czasy LEGO u nas ciągle na tapecie. Najpierw byłyśmy w LEGOLAND Discovery Center w Berlinie. A teraz w Poznaniu w Galerii Pestka jest wystawa klocków LEGO do połowy grudnia. Także jeśli lubicie te klocki (a zwłaszcza Wasze dzieciaki) to warto tam się wybrać. Co prawda wstęp zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych 14 zł (co uważam jest trochę przegięciem jeśli idzie o dzieci).

W każdym bądź razie w środku można zobaczyć złożone chyba wszystkie serie klocków LEGO, jakie obecnie są w sprzedaży. Ale najciekawszym jest model Titanica złożony z 500.000 klocków i mający aż 11 metrów długości i 3 metry wysokości. Poniżej trochę zdjęć z wystawy. Trochę dużo :).

Oczywiście Lego Friends: Gwiezdne Wojny:Władca Pierścieni:


Różne budynki:

I model Titanica:

Były też zabawki interaktywne - takie, które reagowały na dotyk. Np. żmija, która atakowała przyłożoną rękę do szyby. Ale nie tylko. Było pewno przycisków, które dzieciaki mogły naciskać i sprawdzać co się kręci, jeździ, rusza. :)Statki wszelkiego rodzaju, samoloty, dziki zachód itp. Nie wrzucam wszystkich zdjęć, bo nie ma sensu :)Była też rekonstrukcja samolotu Boeing, którym wylądował kapitan Wrona w Warszawie bez podwozia. Nawet miał jego autograf.


I wszelkiego rodzaju zamki, zamczyska itp.Dla dzieci m.in. Muminki, Mario, Lego Duplo, place zabaw i pociągi itp.


8 komentarzy:

 1. Bardzo fajna wystawa :) Kurcze dorosłemu ciężko się oderwać, a co dopiero dzieciakom! Nie dawno w jednym z naszych marketów lego urządziło wielkie budowanie - wszędzie były "wyspy z klocków" dostosowane do różnych kategorii wiekowych i dzieciaki szalały w tych klockach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak w bajce. Mój wnuk dopiero byłby zadowolona i chyba by stamtąd nie wyszedł.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam na lego we wrześniu w Gliwicach. Zasadniczo bilet za drogi w stosunku to prezentacji. Oprócz titanica który robił ogromne wrażenie, podobała mi się Dolina Muminków i Pałac Kultury. Do pokręteł i zabawek interaktywnych dorosłym ciężko było się dopchać :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam z chłopakami w Gliwicach, byli zachwyceni

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja byłam w Gliwicach i nie było jakiegos woooowwww.... część wystawy niedopracowana:( część pokradziona i nieuzupełniona przez zwiedzających.... dla dzieci może taka wystawa jest ok(przynajmniej 5 i 7latów), ale nie dla wymagających:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy dzieciak uwielbia klocki LEGO. Fajna relacja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój syn by oszalał. Ale przynajmniej mam z prezentami łatwo bo zawsze jest lego tylko dyskretnie (haha) o numer zestawu pytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój syn by oszalał. Ale przynajmniej mam z prezentami łatwo bo zawsze jest lego tylko dyskretnie (haha) o numer zestawu pytam.

  OdpowiedzUsuń