wtorek, 27 kwietnia 2010

RR Dogs i nowy projekt

Już ładnych kilka dni minęło od mojego ostatniego wpisu. Miałam się pochwalić postępami w RR. Tym razem na tapecie Dictionary of Dogs. Tak był stan na koniec poprzedniego tygodnia.

Póki co nic więcej nie przybyło, bo nie miałam dobranych mulinek. Także w weekend usiadłam nad moim dobytkiem robótkowym, żeby zrobić porządek, przejrzeć szpargały i dobrać odpowiednie mulinki.
W trakcie porządkowania natrafiłam na duże zapasy kanwy 14, której nie cierpię. Za diabła nie wiem, dlaczego ją kupiłam. I to nie raz :).

Ale tym razem wpadł mi do głowy nowy pomysł. Już od dawna czekał na mnie wzór, który dostałam gratis w ramach zakupów w pasmanterii. Bardzo mi się podoba. Tam co prawda jest wskazówka, żeby użyć kanwy 6, ale nie mam na stanie, a specjalnie kupować nie będę, bo wzór czekałby pewnie kolejny rok. Tak czy siak. Po uporządkowaniu moich zapasów zasiadłam w weekend nad tym wzorkiem. Myślałam, że skończę, bo szybko się to haftuje, ale dziecię mi zachorzyło niestety i nie dane mi było.

Na chwilę obecną nowy, wiosenny projekt przedstawia się następująco. To jeszcze nie koniec.

Początkowo haftowałam 6 nitkami, ale przeszłam na 3. Po pierwsze mulinka wychodziła w gigantycznie szybkim tempie i bałam się, że zabraknie. A po drugie nie podobało mi się w jaki sposób układa się krzyżyk. Nie szło go ładnie dociągnąć i robił się taki kulfoniasty. Fakt, że przy 6 nitkach - nie prześwituje biała kanwa pomiędzy, ale akurat do tego projektu to nie ma większego znaczenia.
Mam nadzieję, że uda mi się ten projekt szybko skończyć.

4 komentarze:

 1. haaa, a ja przeważnie na czternastce wyszywam, bo bardzo ją lubię, a nowy projekt zapowiada się ciekawie ....

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam cieplutko :) Co do kalendarza z kotem Nelsonem, to jak skończe kwietniowego to sciągnę kanwę z tamborka i pokażę na blogu jak to sobie rozplanowałam :)Pozdrawiam, Justyna

  OdpowiedzUsuń
 3. RR Dogs jest piękne! Świetne kolorki, czekam na ciąg dalszy. Kwiatki też są piękne - fakt przy 6 nitkach mulina schodzi w zastraszająco szybkim tempie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana oczywiście, że wsystkie mulinki które dołączyła są dla CIEBIE!!! To tak aby Ci się milej pracowało przy moich słowniczkach :O)
  Mam nadzieję, że ci się przydadzą???

  OdpowiedzUsuń