wtorek, 24 listopada 2009

Z serii moje prace 3

Kolejna odsłona moich gotowych prac porozwieszanych gdzieś w domu. Na razie pokazuję Wam to co zrobiłam dla siebie, a nie na prezent. Prezentów haftowanych zrobilam całe mnóstwo i częściowo mam zdjęcia, a częściowo nie. Także póki co chwalę się tym co mam u siebie.

Tym razem komplet 4 drzwi. Najpierw zaczęłam je na kanwie 18, ale stwierdziłam, że zbyt małe będą, więc się przerzuciłam na 16. W tamtych czasach wydawało mi się to zbrodnią. Uważałam, że każda praca robiona na kanwie większej niż 18 wygląda nieciekawie. Takie duże krzyżyki i w ogóle takie bleee :). Ale odkąd zaczęłam haftować metryczki - już nie uważam, że 16 to coś złego. Choć nadal 14 budzi mój sprzeciw. Nawet, gdy dołączają gratisy do gazet - to zamieniam 14 na 16 :). Ot takie zboczenie.

Wydaje mi się. że jest jeszcze więcej drzwi z tej serii, ale może mi się tylko wydaje. Moimi ulubionymi są te zielone. Niestety ostatnio, gdy przerabialiśmy pokój dla córeczki - zahaczyłam szafą o jedną z ramek i szybka się zbiła. I to akurat od tych zielonych. Także teraz obraz jest zdekompletowany. Trudno. A poza tym nie ma miejsca na powieszenie wszystkich 4 drzwi obok siebie, bo musiałam przesunąć regał i mieści się tylko jeden rząd. Wisiały tak w 2 rzędach na różnych wysokościach, tworząc coś na wzór szachownicy. No trudno, będę musiała nad czymś innym pomyśleć.

A tymczasem zdjęcia:


I parami:


3 komentarze:

 1. bardzo ładne ;-)
  moze uda Ci sie dokupic ramke takich samych rozmiarów, i przełożysz szybkę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne obrazki. Widać, że dużo serca włożyłaś w ich wykonanie:) Brawo!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialna jest ta seria!!
  Mi najbardziej chyba te niebieskie z różami.

  Przepiękne prace!! Dzięki Tobie zaczęłam patrzeć zupełnie innym okiem na haft!!

  OdpowiedzUsuń