wtorek, 9 lutego 2016

Sklep CORICAMOSklep CORICAMO to nie tylko zwykły sklep internetowy, to znacznie więcej. Oprócz naprawdę szerokiego asortymentu, o którym napiszę za chwilę - można tu skorzystać z różnych tutoriali i kursów, które w przystępny i bogato ilustrowany sposób pozwalają krok po kroku opanować nowe techniki. CORICAMO to blog z twórczymi inspiracjami i z informacjami o nowościach na rynku rękodzielniczym. CORICAMO to także wydawca dwóch czasopism rękodzielniczych, które ukazują się na polskim rynku: Igłą Malowane (wcześniej Hafty Polskie, który ukazuje się już od 1999 r.) oraz Twórcze Inspiracje (wydawane również w innych językach). 

Przez ostatnie lata CORICAMO mocno się rozwinęło, pamiętam jak na początku zaglądałam do sklepu i nie byłam jakoś "powalona" ofertą - o tyle teraz jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, jak bardzo się rozwinęli "in plus" i jak wysoki osiągnęli poziom!

Przyjemna dla oka kolorystyka, świetnie posegregowane działy - akcesoria, materiały i wzory w zasadzie do każdej techniki rękodzielniczej, jakie w tej chwili są na topie i nie tylko. Każda z kategorii ma swoje podkategorie. 


Można wybierać zarówno po rodzaju materiału jakiego się szuka, ale również po producentach w danej kategorii. Jest to super sprawa, bo większość sklepów ogranicza się jedynie do sortowania po podkategoriach. Przykładowo haft wstążeczkowy jest posegregowany wg: wstążeczki, wzory, akcesoria itp, a dodatkowo posegregowany wg producentów i do tego jest jeszcze link do tutorialu, który pokazuje co można z tych wstążeczek zrobić. I to jest fantastyczne!


Można tu znaleźć naprawdę dobrze zaopatrzony sklep we wszystkie rzeczy niezbędne do twórczego działania. Są również darmowe wzory do pobrania. CORICAMO jest również organizatorem Zjazdu Twórczo Zakręconych, który odbywa się już od 5 lat w Ustroniu. Szkoda, że tak daleko ode mnie, bo chętnie bym przyjechała. Ale może w tym roku się uda :).

CORICAMO urządza również konkursy. Na stronie internetowej albo na facebooku. Ja właśnie wygrałam od nich piękny zestaw z kwiatami do wyhaftowania. Nie tylko super kanwa, ale cały zestaw mulin do tego i książka z kolorowym wzorem do wyhaftowania. Wzór bardzo mi się podoba, jest tylko jedno ale :) Wzór jest bardzo duży - i po prostu nie wiem, kiedy uda mi się go wyhaftować. Ale będę się starać, a postępy obiecuję pokazywać na blogu.
4 komentarze:

 1. Tak, też kiedyś myślałam, że to profesjonalny sklep na poziomie, póki nie wylosowano mnie w zabawie... i "zapomniano" przysłać obiecany prezent. Czekam miesiąc, piszę malle z zapytaniem, czekam drugi miesiąc...

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety sklep bardzo się opuścił. Nie dosc, ze nie dotrzymują slowa, to asortyment maleje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak nie ten sklep to jaki polecacie inny? Lepiej kupić na allegro?

  OdpowiedzUsuń
 4. zamawiała tak kilka razy i długo czekałam tym mnie zniechęcili do siebie

  OdpowiedzUsuń