niedziela, 29 grudnia 2013

Mollie Makes

Byłam na zakupach, przeglądam dział z prasą i co widzę? Mollie Makes. A w zasadzie jego polską wersję !!! Mollie Potrafi. Zawsze chciałam przeczytać tą gazetkę odkąd zobaczyłam ją w ofercie angielskich pism craftowych. No ale ile gazet można prenumerować. Trzeba byłoby mieć własny bank :). 


Ucieszyłam się, że w końcu jest w polskiej wersji coś angielskiego. Ciekawa czy doczekamy się TWOX czy Cross Stitchera kiedyś w wersji polskiej, bo Rosjanki mają swoje wersje. I ciekawa jestem, czy mają tą samą zawartość co angielskie, czy też są zupełnie inne. Czy któraś z Was miała okazję czytać, przeglądać czy posiadać Mollie Makes ?

Jedyne co mi się nie podoba w tej gazecie - to, że okładka jest z innego takiego szarego papieru, a reszta z błyszczącego. Nie wiem tylko, czy oryginał też tak ma, czy tylko nasza wersja. Tym niemniej - jest. Dostępny teraz w Polsce. Za całe 12 zł, a nie jak Empik sobie winszuje za 35-40 zł za angielskie gazetki.

A tu jeszcze kilka rzeczy, które zwróciły moją uwagę:5 komentarzy:

 1. w angielskiej wersji okładka też była z kartonowego papieru a środek już z błyszczącego papieru :) ja prenumerowałam przez ponad rok, aż zrezygnowałam...pierwsze numery były super...później za dużo dla mnie było już artykułów, a za mało inspiracji :) ciekawa jestem czy w polskiej wersji są artykuły tylko o polskich blogerkach i prejektantach czy też z całego świata :) miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W angielskiej wersji jest chyba 13 numerów rocznie a w naszej 6. Na nasz dwumiesięcznik są chyba tylko takie najciekawsze projekty wybrane z dwóch numerów z tego co mi się zdaje...

  OdpowiedzUsuń
 3. A no widzisz - nie wiedziałam, że to jest już od jakiegoś czasu na rynku. Szczerze powiedziawszy nie często zaglądam do prasowego działu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest pierwszy polski numer "Molly potrafi" Poczytałam o tym na stronie firmoweg0 sklepu DMC nadodatek.pl. Prenumerat na rok kosztuje 48 zł, ja jednak się zastanawiam, bo przejrzałam gazetkę w EMPIKU i sporo tam fajnych rzeczy, ale raczej dla osób, które mają maszyny do szycia i szyją, ja niestety tego nie potrafię:(

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy dwumiesięcznik 6 numerów można zaprenumerować wersję e-wydanie za 32zł na rok, Na razie są ściągane rzeczy z angielskich gazetek, z czasem ma się to zmienić i mają być dodatkowe artykuły polskich dziewczyn,które zechcą dzielić się z autorkami gazetki, nie będzie to gazetka tylko polska bo wchodzi na nasz rynek na razie na licencji więc pozostaje nam poczekać... Pierwszy numer mnie nie powalił na kolana, ale z prenumeraty e-wydania skorzystałam:)
  Rosjanki maja csoss stitchera ale tez jest to miesiecznik,w którym pojawiaja sie wzory z poprzednich brytyjskich (angielskich) gazetek... Molly Makes miałam, czytałam przeglądałam i pomysły były dużo ciekawsze:)

  OdpowiedzUsuń