wtorek, 25 maja 2010

Pamiątka na Chrzest / Narodziny - czyli Metryczka

Zaczęłam ogłaszać się na różnych portalach związanych z Chrzestem i Dziećmi, dlatego chciałabym w jednym poście pokazać od początku do końca wszystkie metryczki, jakie oferuję. A że są one porozrzucane po całym blogu - to teraz je przynajmniej zbiorę w jedną całość.

Zatem zaczynajmy:

Chciałam zaoferować ręcznie haftowane metryczki, które są idealnym prezentem z okazji Narodzin, Chrztu czy Urodzin Maluszka. Każda metryczka jest robiona pod indywidualne zamówienie kupującego. Taka pamiątka będzie przez długie lata ozdobą dziecięcego pokoju.

Metryczka zawiera dane dziecka: 
- imię 
- datę urodzin.

Opcjonalnie może zawierać również
- godzinę narodzin, 
- wagę,
- wzrost.

Generalnie dostępne są wersje dla dziewczynek i dla chłopców, ale mogę zmienić kolorystykę każdej z metryczek pod indywidualne zamówienie. Może komuś bardziej do pokoju będzie pasować w kolorach czerwieni niż różu :).

Każda metryczka jest ręcznie wyszywana haftem krzyżkowym na kanwie francuskiej firmy DMC oraz mulinami tej samej firmy. Każda z proponowanych przeze mnie metryczek ma do wyboru różne czcionki. Większość czcionek jest mojego własnego autorstwa. 

Metryczka ma wymiary 13x18 cm i jest oprawiona w drewnianą, kolorową ramkę wraz ze specjalną szybką z pleksi. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza jeśli dziecko ma do tego dostęp. Przynajmniej jest gwarancja, że szybka się nie zbije.

Dostępne kolory ramek to: 
- biały,
- różowy,
- niebieski,
- granatowy,
- czerwony,
- czarny,
- zielony,
- żółty.

Termin wykonania metryczki to max 3 dni robocze od otrzymania potwierdzenia wpłaty za metryczkę.
Wiadomo przypadki losowe mogą sprawić, że nie uda mi się terminu dotrzymać, ale z reguły metryczka jest gotowa w 1 dzień.

A teraz wzory metryczek:


1. Metryczka PRANKO


Jak widać dostępne są 2 wersje kolorystyczne - dla dziewczynki i chłopca.
Proponuję również 4 rodzaje czcionek. Przy zamówieniu wybierając daną czcionkę proszę napisać np. Metryczka Pranko Michalina. Wtedy będę wiedzieć jaką czcionkę Państwo wybierają.


2. Metryczka DZIDZIUŚ

Jak widać te metryczki mają różne dzieciaczki z misiem. Kolorystyka ubranek może się zmieniać w zależności od potrzeb zamawiającego. Tutaj proponuję jeden rodzaj czcionki, ale jeśli ktoś będzie chciał inny to oczywiście pozostaję otwarta na sugestie.


3. Metryczka EMBLEMATY

 Te metryczki są w 2 wersjach kolorstycznych, z 1 rodzajem czcionki i w tym przypadku więcej niż imię i data urodzin po prostu się nie zmieści. Mogą mieć oczywiście inne kolory ramek.

4. Metryczka GOLASEK
Golasek w wersji dla chłopca i dziewczynki. Tutaj różnią się w sumie kolorystyką czcionki. Druga metryczka wyjątkowo była w innej ramce, ale nie polecam, bo ma szklaną szybkę. Poza tym mam wrażenie w różowej ramce metryczka byłaby bardziej czytelna.

5. Metryczka KWADRACIKI
Tutaj tylko 2 wersje kolorystyczne. Dla chłopca może być w wersji neutralnej (czyli metryczka Gabrysia) albo w wersji granatowej. Poniżej zdjęcie jak prezentowałaby się metryczka w wersji z niebieskimi kwadracikami, przy czym jest to trochę inna metryczka.6. Metryczka SMOCZEK
2 wersje kolorystyczne, czcionka do wyboru.


7. Metryczka PUCHATKOWA

Metryczka z naszymi i dzieci ulubieńcami. Są jeszcze dostępne inne postaci: Prosiaczek, Kłapouchy, Maleństwo. W zależności kto kogo woli. :)


8. Metryczka MIŚ 
W zależności od płci - misiu z różową albo niebieską wstążeczką i do tego ramka w tym samym kolorze.


9. Metryczka BUCIKI
Tutaj również posiadam tylko zdjęcie wersji różowej, ale łatwe do wyobrażenia, że dla chłopca będzie wersja niebiesko-granatowa.

10. Metryczka BLIŹNIAKI

Specjalna metryczka dla bliźniaków. 

10. Metryczka KACZUSZKA SUZY'S ZOO
W zależności od płci - kaczuszka Suzy z różową albo niebieską wstążeczką i do tego ramka w tym samym kolorze. Są jeszcze inne wersje kaczuszek - śpiąca, z kocykiem, z bańkami mydlanymi, na rowerku. Proszę pytać na maila, to podeślę zdjęcia.

12. Metryczka DZIECKO ZE SMOCZKIEM W BUZI

Dla chłopców - chłopiec z autkiem, a dla dziewczynek - dziewczynka biegnąca za motylkiem. Jak widać wersje kolorystyczne dla obojga płci mogą być różne, w zależności od potrzeb zamawiającego. Tutaj w wersji niebieskiej i czerwonej.
Myślę, że w tak bogatej ofercie na pewno znajdą Państwo coś dla siebie. Zapraszam i zachęcam do zaglądania tutaj co jakiś czas, ponieważ na bieżąco poszerzam ofertę metryczek dla dzieci.
To naprawdę piękny prezent i doceniany również przez dzieci.

Zamówienia bądź pytania proszę przesyłać do mnie na adres mailowy:
oczywiscie@wp.pl

ZAPRASZAM

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza